Farby a vzory

28. 07. 2021

Záujem o žulu či mramor v interiéri či exteriéri našich domácností opäť stúpa. Možno je to tým, že sa spoločnosť snaží priklánať k „zero waste“ filozofii, nakoľko kameň je materiál večný, takmer nezničiteľný. Možno je to tým, že ľudia majú záujem o individuálny prístup aj v bývaní, preferujú originalitu nad masovou výrobou a uvedomujú si jedinečnosť vzácnych materiálov, ku ktorým kamene ako žula, kvarcit alebo mramor nepochybne sú.

My ako odborníci vo fachu a profesionáli si takisto všímame aktuálne trendy a snažíme sa priniesť na trh vždy niečo nové, zaujímavé, a v neposlednom rade najmä krásne na pohľad a dotyk. Funkčnosť a nenahraditeľná trvácnosť materiálu je v tomto prípade len a len výhodou.

Tento rok pre našich zákazníkov prinášame nové, „neopozerané“ a originálne žulové, mramorové, či kvarcitové platne, ktoré máme k dispozícií v limitovanom počte. Preto ak máte záujem, neváhajte nás osloviť.

No ešte pred tým sa nechajte chvíľku unášať krásnymi farbami a vzormi, ktoré vytvorila príroda a človek ich majstrovsky spracoval do dychberúcich interiérov.

Nech sa páči…

BLACK IS THE NEW BLACK

Copacabana

Začnem rovno tým najexkluzívnejším materiálom v ponuke  – Copacabanou, ktorý sa taktiež prezýva „Čierny kôň“. Ťaží sa výlučne v Brazílii a jedná sa o veľmi dopytovaný krásny kameň. Vďaka svojej kresbe sa často pokladá zrkadlovo, aby tak vytvoril krásne efekty.

Agatha Black

Krásny jedinečný vzor nesie táto žula pôvodom taktiež z Brazílie. Niet sa čomu čudovať, keď povieme, že sa prezýva aj ako mladšia sestra Copacabany.

Sea Black

Predstavte si rozbúrený divoký oceán, ako si prehadzuje vlny pomedzi sebou. Lenže je noc. Presne tak vyzerá prekrásna žula Sea black, teda v preklade „čierne more“. Neopakovateľný vzor dokonale skrášli každý interiér.

Belvedere

Pravdepodobne vám prípomína žulu Titanium black. Tejto brazílskej žuly je hojne po celom svete, nakoľko je veľmi dopytovaná zákazníkmi. Už menej známa avšak nemenej krásna je žula Belvedere, pretkaná rovnako krásnymi striebornými a zlatými žilami. Pôvodom je však z južnej Afriky.

Black Marinace

Táto na pohľad neobyčajná žula pôvodom z Brazílie nesie v sebe neskutočné množstvo odtieňov. Čierna, šedá, béžová, zlatá, krémová.. nájdete ešte nejakú inú?

NIEČO EXTRA

Pre milovníkom niečoho „extraordinary“ sme doviezli aj dva varianty platní s povrchom „leather“, teda špeciálne opracované tak, aby ste na dotyk cítili štruktúru kameňa. Je vhodnejší na dekoratívne účely, preto sa najlepšie vyníma pri krboch, na stenách vstupných hál, obývačiek či jedální. Nebojte sa, tento krásny materiál jednoznačne dodá dávku luxusu vo vašom priestore.

Infinity

Matrix

NEBOJTE SA FARIEB

Eldorado

Tento krásny kameň pripomínajúci saharskú púšť z vtáčej perspektívy bude vhodným kandidátom na rôzne účely. Chcete upútať pozornosť v kuchyni, pri jedálenskom stole, či viac sa vám hodí na krb? Možnosti sú neobmedzené a výsledky dychberúce.

Palomino

Palomino sa zaraďuje do kategórie „luxusných žúl“ vďaka svojmu jedinečnému zlatavému sfarbeniu a kruhovitému vzoru. Táto žula pôvodom z Brazílie vytvára ojedinelé pohľady, ktoré pohladia zmysly vás aj vašich návštevníkov.

Red Marinace

Pre milovníkom extravagancie máme aj „sestru“ Black Marinace, len v červenej verzii, nazývanú tiež Marinace Rosso. Neviete si predstaviť, kam s ňou? No predsa na krb, konferenčný stolík, obklad steny, či dokonca vieme si predstaviť aj zaujímavú kombináciu v kúpeľni, či saune. Veď ako sa vraví, odvážnemu šťastie praje!

Magma Gold

Pri slove „magma“ sa automaticky každému vybaví sopka. Presne takými farbami je preplnená brazílska žula Magma gold, ktorá už svojim názvom evokuje teplo, energiu, vyžarovanie. Vhodná je ako na kuchynské linky či kúpeľne, tak na podlahy alebo obklady interiérov a exteriérov. Táto farebná škála vnesie oheň aj do toho najchladnejšieho priestoru.

Macaubas Giotto

Na záver máme pre vás bonusový materiál, kvarcit bielej krémovej farby pretkávaný sivými žilkami. Jeho využitie vďaka neutrálnemu sfarbeniu materiálu je nekonečné: kuchynské linky, kúpeľne, sauny, podlahy, krby, schody, parapety, mozaiky, interiérové či exteriérové steny a množstvo ďalších. Tento kvarcit je vhodným adeptom do akéhokoľvek priestoru.

Na záver Vám prinášame zopár inšpirácií, ako a kam vyššie uvedené žuly použiť. Všetky materiály máme skladom a ihneď k odberu, preto neváhajte, aby niekto neuchmatol „tú vašu platňu“! 🙂